Įmonės veiklos efektyvumas tiesiogiai susijęs su tuo, kaip efektyviai geba veikti ir veikia įmonės darbuotojai bei jų vadovai. Tuo dar kartą įsitikino Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacijos (VVDK), kurios prezidentas šiuo metu esu, įgyvendiname projekte „Verslo plėtra žmogiškųjų išteklių pagrindu“ dalyvaujančios įmonės. Jos ne tik išlaikė iki 2009 m. (krizės) pasiektus verslo rodiklius, bet ir juos pagerino.

Šis verslo plėtros projektas startavo 2009 metų pavasarį. Jo metu pasitelkusi sertifikuotus TOC (Theory of Constraints – apribojimų teorija) ekspertus VVDK didina savo partnerių (įmonių) veiklos efektyvumą ir pelningumą. Vykdydami projektą, išmokėme įvairių lygių, sričių, kompetencijų darbuotojus dirbti efektyviau, savo darbo vietose kurti didesnę pridėtinę vertę.

Į projektą jau įsitraukė 8 Lietuvos statybos, gamybos ir prekybos įmonės: UAB „Giedra“, UAB „WURTH Lietuva“, UAB „Lietpak“, UAB „Baldai Jums“, UAB „Aurika“, UAB „Danspin“, UAB „Pasidaryk pats“ ir UAB „Tobis“. 390 jų darbuotojų kėlė kompetenciją strateginio valdymo, procesų valdymo, gamybos planavimo ir valdymo, projektų valdymo, pardavimų ir rinkodaros srityse, tobulino užsienio kalbų gebėjimus.

Finansinio pakilimo metais įmonės skundėsi didele darbuotojų kaita, išpuikusiais darbuotojais bei neadekvačiais jų finansiniais norais. Atėjus sunkmečiui iškilo naujos grėsmės įmonių efektyvumui: dėl masinės emigracijos akivaizdžiai jaučiamas didelis kvalifikuotų darbuotojų trūkumas.

Lietuva pagal įmonių eksporto ir darbo našumo rodiklius neišsikapsto iš ES statistinių lentelių dugno. Darbo našumas ir gaminių kokybė stipriai priklauso nuo darbo jėgos konkurencingumo. Investavusios į modernią įrangą, veiklos procesų sutvarkymą, įmonės tampa priklausomos nuo darbuotojų gebėjimų efektyviai išnaudoti sukurtą infrastruktūrą.

Tam būtina užtikrinti, kad kiekvienas darbuotojas suprastų, kaip jo įmonėje kuriama pridėtinė vertė, kokios jo pastangos padeda kurti vertę, o kokios – trukdo. Maža to, žinojimą būtina paversti įgūdžiais, kurie būtų taikomi kasdienėje veikloje nuo pagalbinio darbininko iki įmonės vadovo.

Kaip sako Andrius Kiznis, UAB „Lietpak“ vystymo direktorius, didžiausia dalyvavimo šiame projekte nauda buvo ta, kad į daugelį įmonės viduje vykstančių dalykų jiems pavyko pažvelgti kitaip. O kai turi kelis skirtingus požiūrius į tą pačią problemą, atsiranda daugiau galimybių surasti teisingą sprendimo būdą.

Su TOC konsultantais šios įmonės darbuotojai daugiausia dirbo pardavimų ir logistikos valdymo srityse. Sunkmečiu pardavimus jiems pavyko padidinti 25 proc., išplėtė pardavimų geografiją: dabar savo produkciją jie parduoda daugiau nei 20 pasaulio šalių.

Ypač gerai „Lietpak“ išsprendė logistikos problemas, išlygino transporto srautus. Sunkvežimių pakrovimo ir iškrovimo laikas sumažėjo du kartus.

Projektas „Verslo plėtra žmogiškųjų išteklių pagrindu“ iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.